Wybieramy Ośrodek

Informacje dotyczące organizacji X Ogólnopolskiego Zlotu Volvo Forum
Zablokowany

KtĂłry OÂśrodek wybierasz ?

Czas głosowania minął 2011-07-27, 21:44

1 Nad Solinką
17
27%
2 OW Uroczysko
11
17%
3 Osada Magury
6
10%
4 OW Połoniny
3
5%
5 WZW Jawor
7
11%
6 OSW Zielona Polana
3
5%
7 OW Ustronie
4
6%
8 ORW Bystre
6
10%
9 OW Rajskie
2
3%
10 CW Wyspa Energetyk
4
6%
11 Hotel Energetyk
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-07-21, 21:44

Witam,

Poniżej znajdziecie wynik moich poszukiwań ośrodka na X OZVF.

Pierwsza tabela pokazuje koszty - na podstawie wstępnych negocjacji i ofert jakie nadesłało w sumie 11 z 20 zapytanych ośrodków. Celowo umieszczam tutaj również ośrodki o liczbie miejsc mniejszej niż 100 na wypadek, gdyby faktyczna liczba uczestników miałaby być mniejsza. Są takimi rezerwowymi ośrodkami.

Jak łatwo się zorientować rozpiętość standardu jest dość spora: od zwykłych chat z wyrkiem po luksusowe SPA. To również celowy zabieg. Oczywiście w tych droższych więcej otrzymuje się w cenie pobytu, w tych tańszych raczej tylko spanie i wyżerkę. Zachęcam do przejrzenia stron www wszystkich ośrodków.
Jak zauważycie - w ogólnym koszcie 2 dniowego pobytu zawarłem tradycyjny sobotni Grill.
Jeżeli chodzi o dzieci to generalną zasadą jest, że za dzieci do 3 lat nic się nie płaci; z dzieci do lat 7 to już różnie, niektórzy biorą pełną cenę, inni dają zniżki. W tabeli umieściłem więc tylko koszty związane z pobytem dziecka w przedziale wiekowym od 3 do 7 lat. Wniektórych przpadkach górna granica wieku to 10 lat. W większości ośrodków dzieci powyżej 7 lat płacą pełne stawki.
Pozostałe koszty takie jak pobyt zwierzaka, parkingi, promy itp. należy doliczyć (są to kwoty za cały pobyt, w przypadku promu jednorazowa opłata za samochód i osobę - oczywiście w PLN brutto).

Nie przywiązujcie się zbytnio do tych kwot (nocleg i wyżerka) - będę je jeszcze negocjował. To jest pierwsze podejście. Do tych kwot później doliczymy jeszcze opłatę zlotową. Jej wysokość zostanie podana w najbliższych dniach.

Dwie ważne uwagi:
1. Ośrodek Wyspa Energetyk - dojazd do niego odbywa się promem i stąd dodatkowa opłata.
2. Ośrodek Nad Solinką - dojazd do niego odbywa się brodem, co może przy złej pogodzie sprawić, że będzie problem z wjazdem lub wyjazdem z Osrodka.


W przyszłym tygodniu wybiorę się w odwiedziny do większości z tych ośrodków by podpytać o szczegóły, ponegocjować jeszcze oraz naocznie przeknać się o wadach i zaletach tych miejsc. Relację zdam już po zakończeniu ankiety.

Bardzo proszę by głosowali jedynie Ci, którzy wybierają się na Zlot. Przypominam też, ze tutaj nie dyskutujemy - od tego jest OFF TOPIC Zlotowy - tutaj proszę jedynie o pytania - zdaję sobie sprawę że nie wszystkie szczegóły dało się tu pokazać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2011-07-22, 13:11 przez fanvolvo_pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
ORI
Administrator
Administrator
Posty: 4246
Rejestracja: 2006-01-31, 19:04
Imię: Maciej
VOLVO: V70
Silnik: D5252T + AW 50-42
KW/KM/NM: 103/140/290
Rok: 1998
Był na spocie: 20
Przebieg: 328000
Lokalizacja: Szamotuły | Poznań
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: ORI » 2011-07-21, 22:50

Bardziej przejrzysta tabelka ośrodków:
http://volvoforum.pl/osrodki.htm

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-07-26, 18:03

No to wszystko już wiadomo :)
Pakuję się i jadę w teren obejrzeć naocznie wybrane przez Was 3 ośrodki - te które otrzymały największą liczbę głosów:
1. Nad Solinką
2. OW Uroczysko
5. WZW Jawor - tutaj muszę sprawzić czy da się wyskrobac więcej miejsc niż zaoferowane 120. Jeśli nie to podjadę do OW Bystre.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
Gajoss
VO
VO
Posty: 246
Rejestracja: 2010-06-16, 14:59
VOLVO: V70 II
Silnik: D5244T
KW/KM/NM: 163KM
Rok: 2002
Był na spocie: 5
Średnie spalanie: umiarkowane
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Gajoss » 2011-07-28, 00:20

fanvolvo_pl pisze: 1. Nad Solinką
wygrały prawdziwe Bieszczady :)
Tak, im zależy byś ty był konsument
Nie myślał - działał jak instrument
Bo konsument mówi, że je aby jeść
Więc pomyśl, czy jesz aby jeść?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
www.tirynatory.pl

Merve RBlock
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Merve RBlock » 2011-08-02, 11:03

Boguś - dobrze rozumiem, że X Zlot odbędzie w ośrodku " Nad Solinką" ?

Bo tak patrzę na wszystkie tematy związane z X Zlotem i ostatecznego potwierdzenia ośrodka nie ma, a trza szykować kasiorkę i chcemy pojechać tam już tydzień wcześniej....

Awatar użytkownika
krzys.rax
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2825
Rejestracja: 2010-07-28, 22:38
Imię: Krzysiek
VOLVO: V70R
Silnik: B5234T3
KW/KM/NM: 375KM/512Nm
Rok: 1998
Był na spocie: 3
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: krzys.rax » 2011-08-02, 18:18

fanvolvo_pl pisze:Jeśli nie to podjadę do OW Bystre.
To po drodze do punktu 1 :D
440 1.8 -> 855 2.0 T5 -> 854 2.3 T5 -> 745 2.3 turbo USA -> '98 V70R

www.volvo850.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-08-02, 18:27

Merve RBlock pisze:Boguś - dobrze rozumiem, że X Zlot odbędzie w ośrodku " Nad Solinką" ?

Bo tak patrzę na wszystkie tematy związane z X Zlotem i ostatecznego potwierdzenia ośrodka nie ma, a trza szykować kasiorkę i chcemy pojechać tam już tydzień wcześniej....
Taki jest plan :D

... ale dopiero jutro ruszam w trasę na rekonesans i jesli z jakichś powodów (np. brak gwarancji przejezdności Brodu a to jedyny wjazd na teren ośrodka) ośrodek nie zda egzaminu to będę brał kolejny ośrodek pod uwagę - wybrany w ankiecie przez Was.
Na miejscu też będę negocjował ostateczne stawki za pobyt i wyżerkę. Więc ostateczne kwoty będą znane najpóźniej w piątek. Natomiast jeszcze dzisiaj podam konto do wpłat zaliczek oraz linki do formularzy zgłoszeniowych i Regulaminów. Tak więc jeszcze kilka dni cierpliwości i wszystko będzie wiadome do końca.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-08-02, 18:28

krzys.rax pisze:
fanvolvo_pl pisze:Jeśli nie to podjadę do OW Bystre.
To po drodze do punktu 1 :D
wiem, wiem :) Już sobie ustawiłem trasę :)
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Iwan » 2011-08-05, 21:39

fanvolvo_pl, daj znać proszę na jakim ośrodku stanęło :) Chyba że ja czegoś nie dostrzegam
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
agaj666
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5548
Rejestracja: 2008-03-02, 15:23
Imię: Andrzej
VOLVO: V 70
Silnik: 2500 TDi
KW/KM/NM: 140
Rok: 2000
Był na spocie: 66
Średnie spalanie: dostaje ile chce.
Przebieg: 666666666
Lokalizacja: Brwinów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: agaj666 » 2011-08-05, 21:43

Iwan, a przewiń stronę do góry.

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Iwan » 2011-08-05, 21:53

agaj666, przewinął i co?
fanvolvo_pl pisze:Pakuję się i jadę w teren obejrzeć naocznie wybrane przez Was 3 ośrodki - te które otrzymały największą liczbę głosów:
1. Nad Solinką
2. OW Uroczysko
5. WZW Jawor - tutaj muszę sprawzić czy da się wyskrobac więcej miejsc niż zaoferowane 120. Jeśli nie to podjadę do OW Bystre.
Tyle widzę.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
Walercik
VOLVO
VOLVO
Posty: 1589
Rejestracja: 2009-12-19, 13:11
VOLVO: 855 T5+R
Silnik: 2.3 T5/ B5234T+
KW/KM/NM: 205/280+/400+
Rok: 1996
Był na spocie: 23
Średnie spalanie: 15.6
Przebieg: 211111
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Walercik » 2011-08-05, 22:25

Iwan,
fanvolvo_pl pisze: Merve RBlock napisał/a:
Boguś - dobrze rozumiem, że X Zlot odbędzie w ośrodku " Nad Solinką" ?

Bo tak patrzę na wszystkie tematy związane z X Zlotem i ostatecznego potwierdzenia ośrodka nie ma, a trza szykować kasiorkę i chcemy pojechać tam już tydzień wcześniej....


Taki jest plan

Awatar użytkownika
putek
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 603
Rejestracja: 2008-09-19, 22:33
VOLVO: V70 II
Silnik: 2.5 TDI
KW/KM/NM: 103/140/290
Rok: 2000
Był na spocie: 10
Przebieg: 0
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: putek » 2011-08-05, 22:43

Ale (z innego tematu):
fanvolvo_pl pisze: Właśnie wróciłem z Bieszczad i wszystko już wiem :> ale opisze wszystko jutro bo dziś już padam na twarz.
Teraz tylko powiem, że w Cisnej są aż 3 miny :( :( :(
Michał

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-08-05, 23:17

Witam,
Wyspałem się :D więc mogłem zabrać się za spisywanie wrażeń z odwiedzenia 4 ośrodków. Tak czterech. To nie pomyłka. Ale o tym później. Zacznę od tego, że jechałem w Bieszczady po raz pierwszy w życiu. I do teraz nie mogę się nadziwić dlaczego nigdy wcześniej nawet nie pomyślałem o wyjeździe w tak piękny zakątek Polski. Byłem najwyraźniej ignorantem. Za to teraz stanę się ich wyznawcą ;)

Acha, tekst ten będzie przydługawy i przepełniony subiektywnymi ocenami, więc zniecierpliwionych i żądnych suchych informacji odsyłam do podsumowania i obrazków na końcu ;)

OW Uroczysko w Zwierzyniu – Nasz nr 2 w ankiecie
Pierwszym po trasie ośrodkiem okazał się być Ośrodek Wczasowy Uroczysko w Zwierzyniu. Trochę czasu zabrało mi odnalezienie odpowiedniej ślepej drogi, która prowadzi do tej miejscowości. Nawigacja, mapy nie pomogą, gdyż skręt jest usytuowany przed innym dużym skrzyżowaniem w Uhercach Mineralnych i łatwo się pomylić. Najlepiej zapytać Tubylca i już wszystko wiadomo :) . Zwierzyń to mała wieś, w której jest tylko jeden Ośrodek wczasowy. Nie można go więc przegapić. Wygląda trochę jak szkoła: budynek główny, boisko, basen (trochę mały ale zawsze), 4 domki Brda, dwa stare drewniane budynki i jeden nowy domek jednorodzinny wraz kilkoma garażami i … kanałem do napraw samochodów :) . Po środku ogromna chata grillowa.

Moim przewodnikiem po Ośrodku był Pan Maciej – jego właściciel. Budynek główny to połączenie drewnianego budynku z dwóch stron obudowanego murowanymi oficynami oraz dobudowaną również murowaną kuchnią. Widząc to trochę obawiałem się wnętrz, ale tu miłe zaskoczenie: wszystkie pokoje, choć małe i klaustrofobiczne, były czyste, wyremontowane i wyposażone w miarę nowe meble. W każdym pokoju znajduje się TV. Tzw. pomieszczenia wspólne to już inna bajka – pamiętają lata 70’te. Stołówka to tak naprawdę dwie sale: jedna w budynku, druga w sąsiedniej altanie. W tym budynku „uda się upchnąć” (to cytat z Właściciela) nawet 134 osoby. Kolejne 20 może zająć pokoje w nowym domku, który jednak nie jest jednorodzinny jak widać. W domkach drewnianych Brda wykorzystano każdy kąt i w ten sposób wstawiono po 8 łóżek (32 miejsca). Jakby i tego było mało można wykorzystać stary domek, w którym znajduje się 13 łóżek w 4 pokojach. Pan Maciej podpowiada, że tu można umieścić kierowców, którzy przecież nie potrzebują normalnego standardu … Miał na myśli chyba kierowców autokarów kolonijnych.

Powierzchnia ośrodka nie powala przestrzenią, ale co najważniejsze pomieści nasze bolidy. W tym celu można wykorzystać boisko do piłki nożnej o ile wcześniej nie popada deszcz. Parking ośrodka może pomieścić tylko ok. 15 pojazdów. Generalnie uda się zorganizować wszystkie zaplanowane punkty programu, choć będzie to wymagało sporo starań.

Po obejrzeniu i obfotografowaniu ośrodka poprosiłem o rozmowę na temat wyżywienia. W tym celu dołączyła do nas Mama p. Macieja, która zarządza kuchnią. Na pytanie o menu posiłków i Grilla usłyszałem: „Dobrze karmimy, dzieci się nie skarżą”. Przyznam, że trochę wzbudziło to moje obawy. Nie usłyszałem żadnego konkretu poza historią o podróżach tej miłej mimo wszystko Kobiety, w tym do Australii i Hotelu Ritz (?). Ustaliliśmy w końcu, że otrzymam mail’em propozycje menu. Czekam zatem. Trochę większe schody pojawiły się przy pytaniu o sposób wydawania posiłków i dań na Grillu. Okazuje się, ze dla Szefowej kuchni nie ma większego znaczenia, że ktoś może nie otrzymać np. kiełbaski bo ktoś inny wcześniej ją zje. Nie chciała słyszeć o np. bonach lub innym systemie, który sprawiłby, że każdy zje za to za co zapłacił. Wtórował jej Pan Maciej, który jak mantrę powtarzał, że powinienem zadzwonić do szefa Klubu Suzuki i zapytać czy byli zadowoleni. Może powinienem, ale przyznam, że taka postawa mnie raczej zniechęciła do tego ośrodka. Zapytałem więc – widząc, że dzieciaki szykują się do kolacji – o możliwość spróbowania posiłku. I tu kolejne zdziwienie – nie mogłem spróbować bo kuchnia miała przygotowane wyliczone porcje i więcej nie wyskrobie. Odpowiedziałem, że chętnie zapłacę i spróbuję czegokolwiek. To też okazało się niemożliwe z powodu braku czasu. No cóż. Na koniec zapytałem o to, czy możemy liczyć na podanie nam jakiejś lokalnej potrawy, takiej prawdziwej – bieszczadzkiej. Szefowa kuchni jednak pochodzi ze Śląska :( . Niestety, nie udały mi się także negocjacje. Pan Maciej na pytanie o nie zareagował w taki sposób, że zajął się dolewaniem wody do basenu. Wyjechałem więc z Uroczyska z mieszanymi uczuciami. Kilka informacji dodatkowych:
- na terenie ośrodka nie ma baru – jedyny bar we wsi to „Bar Meksyk”, który zdaniem właściciela jest prawdziwym Meksykiem :!:
- posiłki, w tym śniadania wydawane są na talerzach (nie w formie bufetu szwedzkiego)
- Do Soliny jest jakieś 15 km, w Bieszczady Wysokie ponad 60 km.
- ze względu na położenie ośrodka w Centrum wsi – wszelkie zabawy trzeba kończyć ok. północy.
- można przywieźć własny alkohol.

Przypominam link do strony ośrodka:
http://www.obiektyturystyczne.pl/najlep ... /?id=9992/

a tutaj znajdziecie zdjęcia z mojego pobytu:
https://picasaweb.google.com/1008771642 ... tPS-9aH4AE#

WZW Jawor w Solinie – Nasz nr 3 w ankiecie
Kolejnym Ośrodkiem, jaki odwiedziłem był WZW Jawor. Aby się do niego dostać, trzeba przejechać Solinę i po dalszych kilkunastu kilometrach i przejechaniu przez kolejne 2 miejscowości, trafia się na drogowskaz kierujący do Ośrodka wojskowych. Tak więc adres (mówiący o Solinie) jest trochę mylący. Kolejne 9 kilometrów i trafia się w końcu do Ośrodka. To prawdziwy kombinat. Po przejechaniu bramy – jak w koszarach – trafia się na długą drogę, która prowadzi przez cały Ośrodek. Po drodze mija się 4 duże parkingi mniej więcej po 30 samochodów każdy. Na pierwszym znajduje się także stacja benzynowa. Nie wiem czy to pozostałość po stałej obecności wojska w tym miejscu, czy też działająca normalna stacja. Tuż za pierwszym parkingiem znajduje się Pawilon „Jawornik”, w którym ewentualnie moglibyśmy zająć pokoje. W sumie mieści 200 osób w małych, ciasnych pokoikach. Obecnie pawilon również przeznaczony jest dla grup kolonijnych. Na miejscu znajduje się „kawiarnia” oraz stołówka. Jednak z tej drugiej nie moglibyśmy korzystać gdyż „będziemy po sezonie” i trzeba będzie na każdy posiłek pokonać z buta ok. kilometr by dostać się do głównej stołówki ośrodka. Na moją prośbę – moja Pani przewodnik po Ośrodku, p. Kasia – obiecała sprawdzić czy jednak nie uda się podać posiłki w stołówce na miejscu.

Ośrodek ten to prawdziwy kombinat turystyczny. Posiada wszystko co potrzebne jest do szczęścia turyście: kilka pawilonów hotelowych, osobny budynek z basenem i salą gimnastyczną, nowocześnie wyposażony plac zabaw – byłem pod wrażeniem urządzeń jakie tam zobaczyłem, były nowe, było ich dużo i chętnie sam bym na nich się pobujał … a także plażę, przystań wodną, korty tenisowe oraz hektary lasu. Dość powiedzieć, ze Ośrodek zajmuje 50 h powierzchni.

Jednak … nie ma szans na to byśmy byli tam sami. Zwykle przebywa tam ok. 700 osób więc musimy liczyć się z obecnością innych osób w ośrodku a tym samym nie przesadzać z głośnością np. Niestety, podobnie jak w OW Uroczysko, nie było mi dane spróbować posiłków. Było już po porze ich wydawania i kuchnia była zamknięta na cztery spusty :( Podobnie było z negocjacjami cenowymi. Nie ma na to szans. Odgórne zarządzenia Dyrektora i już. Innym argumentem jaki usłyszałem to to, że nie należy oszczędzać na standardzie. Cokolwiek to miałoby znaczyć. Podsumowując, jesteśmy w stanie tam zrealizować nasz program z kilkoma ale:
- na Rajd sam wyjazd z i przyjazd do ośrodka to dwa razy po kilkanaście kilometrów.
- musimy poddać się rygorowi ośrodka oraz mieć na względzie obecność innych osób.
- cena grill’a: 50 PLN jest nie do zbicia, nawet w przypadku dzieci :(
- trochę olewający stosunek obsługi – bylibyśmy jednymi z wielu więc nie ma się co starać :(
- nie wiadomo, czy będą mieli więcej niż 120 zaoferowanych miejsc :(
- na terenie Ośrodka nie wolno spożywać własnego alkoholu :569:

link do strony ośrodka: http://wzwjawor.pl/

moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/1008771642 ... n8C307aZMg#

OW Nad Solinką – Nasz nr 1 w ankiecie
Późną porą dotarłem do Dołżycy k/Cisnej, gdzie znajduje się nasz pewniak, czyli najtańszy Ośrodek, który jest w stanie pomieścić naszą gromadę. Łatwo tam dotrzeć. Po prostu wyjeżdżając z Cisnej w kierunku Wetliny od razu daje się zauważyć oznakowanie ośrodka. Dokładniej mówiąc, mini parking i jedyne wejście suchą stopą poprzez kładkę nad rzeką Solinką. Samochodem trzeba podjechać ok. 50 metrów dalej i skręcając w lewo trafia się na dróżkę asfaltową ostro schodzącą w dół. I tu poczułem lekkie przerażenie: wartki nurt rzeki, kilka płyt betonowych położonych w nurcie rzeki dość nierówno – ale to pewnie sprawka samej rzeki, która przybierając potrafi zepsuć wszystko. Może dlatego, że byłem zmęczony, od razu wcisnąłem gaz i trochę zbyt raptownie wjechałem w bród. Poczułem to, gdy auto lekko samo się przesunęło niebezpiecznie w prawo. Po uspokojeniu przejazdu udało mi się wjechać na drugi brzeg – uff :? .

Powitała mnie Pani Alina, szefowa kuchni i zarządzająca podczas nieobecności właścicieli. Dawno nie spotkałem tak miłej osoby. Już na starcie zostałem zaproszony na posiłek, „bom z drogi przecież”. Dzięki temu miałem okazji skosztować pysznej grochówki i opiekanych pierogów po rusku czyli z ziemniakami :) Pychota, i porcja taka, że zostało również dla Kajtka (mój pies). Tuż potem obejrzeliśmy kilka domków. Trzeba przyznać, warunki dość surowe. Ci, którzy byli na Zlocie w Piasecznie k. Czaplinka w tych małych, gorszych domkach, będą wiedzieli o co chodzi. Domki pamiętają czasy PRL’u, część z nich należała do zakładów mięsnych, mleczarni i przetwórni drobiu. W nowszych czasach zostały zakupione (9 lat temu) przez obecnych właścicieli i scalone w jeden Ośrodek. Aby tu nocować trzeba być przyzwyczajonym do surowych, podstawowych warunków. Zdawałoby się, że dzięki temu można zaoszczędzić na noclegu – nic bardziej mylnego. Za nocleg zapłaciłem 40 PLN.

W większości domków jest po 8 łóżek. W mniejszych parterowych domkach są dwa pokoje z w sumie 5 łóżkami (2+3) i wspólną łazienką. W moim domku nie zadziałał bojler i woda była tylko zimna. Ostatnie deszcze narobiły sporo szkód. M.in. część podejść do domków w postaci płyt chodnikowych trzeba było ułożyć na nowo. Tylko jeden domek ma kominek. W reszcie niestety jest dość zimno. Ja kładłem się spać w ubraniu, mimo wzmocnienia dwoma piwami (5 PLN sztuka).

Ale czego nie robi się dla przebywania w takiej okolicy. Gdy wstałem rano, ujrzałem przepiękny widok na okalające góry we mgle. Po prostu bajka :D Wyszedłem na spacer po ośrodku. Przed domkami znajduje się ogromny plac, który zdaniem właścicieli mógłby być naszym parkingiem. Jednak Pani Alina rozwiewa moje wątpliwości. Teren jest zbyt podmokły by móc wjechać samochodem  W ten sposób okazało się, że mamy na terenie ośrodka ok. 15 miejsc parkingowych pod domkami i wzdłuż dróg wewnętrznych. Reszta samochodów musiałaby się znaleźć na okolicznych parkingach: przy stacji CPN i w samej Cisnej (ok. 2 km dalej).

Podczas spaceru napotkałem także starszego Pana, który mnie zagadnął: - ma Pan zamiar wyjechać? Odparłem, że tak. Okazało się że ów Pan jest właścicielem jednego z 3 prywatnych domków na tym terenie. Sam pozostawił samochód właśnie na stacji CPN. I tu mnie zmroziło. Skoro On tam zostawia samochód to jak ja wyjadę? Owszem, wjechałem wczoraj. Ale to raczej efekt zmęczenia, nieprzemyślana do końca decyzja. A dzisiaj zacząłem analizować wszystkie docierające do mnie informacje, których starszy Pan nie szczędził. Okazuje się, że stąd wyciągano już kilkanaście pojazdów, które woda poniosła ze sobą … i że zazwyczaj, jak coś dzieje się z pogodą to obsługa ośrodka stara się uprzedzić obecnych na ośrodku ludzi by wyjechali samochodami na zewnątrz. Tylko gdzie? Przed kładką zmieści się wzdłuż drogi raptem 5 samochodów a na stacji paliw 100 metrow dalej najwyżej kilkanaście. Reszta musiałaby stanąć w Cisnej. A jeśli kogoś nie ma bo wyszedł w trasę? „Będzie musiał czekać na obniżenie wody w rzece” – słyszę w odpowiedzi.

Podsumowując. Bardzo fajne miejsce jeśli chodzi o okolicę. Kuchnia super. Jednak dla nas nie nadaje się z powodu brodu (istnieje zagrożenie, że ktoś tam utknie i uszkodzi samochód lub wszyscy którzy wjadą zostaną odcięci od jedynej drogi wyjazdu. A reszta i tak skazana jest na pozostawienie aut na parkingach publicznych w Cisnej. Drugi potężny minus to brak parkingu na terenie ośrodka. Trzeci to standard domków. Dla osób z dziećmi i naszych Pań, może być za zimno w środku. Skoro w sierpniu w słoneczny dzień było zimno to we wrześniu raczej nie ma się co spodziewać innych warunków. A farelek nie da się podłączyć ze względów pożarowych i powodu wywalania korków. Na indywidualny pobyt miejsce super. Na grupę, zbyt dużo zagrożeń, które mogą spowodować, że Zlot okaże się koszmarem dla większej grupy uczestników :x .

Biorąc powyższe pod uwagę trzeba przyznać, że ośrodek ma dobrą stronę internetową: http://www.nadsolinka.pl/

a oto moje zdjęcia i dwa filmiki z pobytu na miejscu:
https://picasaweb.google.com/1008771642 ... NvFpqTzrwE#

OWR Bystre – czyli nr 4 w naszej ankiecie
Podłamany wynikami oględzin pierwszych trzech ośrodków postanowiłem odwiedzić kolejny – czwarty w naszej ankiecie ośrodek – OWR Bystre w Bystrem k. Baligrodu (mniej więcej w połowie drogi z Leska do Cisnej). I tu od razu uwaga – nikt nie będzie miał problemu z trafieniem, gdyż Ośrodek widać z daleka, zarówno jadąc od strony Leska jak i od strony Cisnej. Zjazd do ośrodka jest bezpośrednio z głównej drogi. I dalej jedzie się jak po sznurku. Można się tylko pomylić i podjechać pod budynek basenu. Trzeba go ominąć i jechać dalej do głównej bramy ośrodka. Na turystów czeka obszerny parking (na ok. 60 samochodów) i pięknie utrzymana zieleń. Po lewej mijamy wspomniany budynek basenu i boiska, później po prawej budynek wyciągu narciarskiego. I był to jedyny Ośrodek, gdzie na mnie czekano.

Już w wejściu powitała mnie p. Stanisława – która była moim aniołem stróżem. Dosłownie. Zapytała czy już miałem okazję zjeść śniadanie i gdy usłyszała, że jeszcze nie, powiedziała że zdążymy wszystko obejrzeć później, wcześniej powinienem jednak coś zjeść. Otrzymałem zatem jajecznicę przyrządzoną wg moich wskazówek, talerz wędlin i pieczywko. Wszystko świeże i smaczne :) . I do tego kawa z mlekiem. Naprawdę super :) . A i Kajtkowi się dostało :)

Zostawiwszy jednak psiaka przywiązanego do drzewa, poszliśmy oglądać. Na pierwszy rzut poszła Grillowa Chata. Jak widać na zdjęciach jest to w pełni przygotowane miejsce na ok. 100 osób, w osobnym rusztem, rollbarami z piwem i namiotami dla biesiadników. Jest też podłoga do tańców. Następnie przeszliśmy do budynku nr 2, w którym ewentualnie mieszkać będą Zlotowicze z psami. Obok tego budynku znajdują się korty tenisowe oraz garaże administracji. Na podjeździe moglibyśmy zorganizować nasz Mobilny Warsztat. Wracając jednak do budynku nr 2. To jednopiętrowy budynek z balkonami na I Pietrze i tyko z jednej strony. Standard pokoi średni. W pokojach znajdzie się i wykładzinę, panele i terakotę. Meble zazwyczaj sprzed kilku lat, ale jest czysto. W każdej łazience mydło, papier i ręczniki. W każdym pokoju TV i telefon.

W budynku głównym – nr 1 – pokoje są w trochę lepszym standardzie. Każdy ma balkon lub taras, z którego rozpościerają się piękne widoki na okoliczne góry. Większość pokoi to 2, 3 lub 4 osobowe studia. W budynku znajduje się także stołówka z barem, sala bilardowa, pokój internetowy oraz obszerna kuchnia. I będąc przy kuchni nie sposób wspomnieć o jej szefie, który sam podszedł się przywitać. Była więc szansa porozmawiać o szczegółach potencjalnego menu. Okazuje się, że tak możemy sobie ułożyć menu Grilla, że i na 3 kegi po 30 l nam wystarczy w zaproponowanej cenie :) oraz na jakieś regionalne danie :) .

Potem oglądaliśmy pozostałe części ośrodka: basen (wraz z salami konferencyjnymi, które są tak duże że moglibyśmy wszyscy się zebrać na imprezie podczas deszczowego dnia), sauny, siłownię, boiska, wyciąg narciarski … Trwało to aż 4 godziny. Teren ma 16 hektarów powierzchni i cały mógłby być nasz :mrgreen: . Miałem okazję poznać też Pana Prezesa – Pana, który mimo wizyty innych „ważnych” gości znalazł czas by porozmawiać, podać taśmę by zmierzyć powierzchnię potencjalnego pola treningowego, w końcu by ponegocjować (do czego sam zaprosił). Wszystko zobaczycie na zdjęciach – trudno to opisać.

Bardzo spodobała mi się postawa ludzi z tego ośrodka – bardzo pro kliencka. Na każde, nawet wymyślne moje pytanie nie słyszałem w odpowiedzi – to niemożliwe. Odpowiadali zawsze: „pomyślimy, na pewno da się coś wymyślić”. I tu od razu przyznam szczerze – chciałbym zrobić Zlot w tym ośrodku. Dla tych ludzie nie ma rzeczy niemożliwych, są bardzo przyjaźni i starają się pomóc. Gdy powiedziałem im, że są najdrożsi odpowiedzieli wprost: „ponegocjujemy, nikt nie ma takich możliwości jak my”. No i negocjowaliśmy. Prócz wspomnianej kwoty za Grill, którą udało się zracjonalizować ( w przypadku dzieci obniżyć o 10 PLN), udało się zejść w cenie za nocleg o 5 PLN od osób dorosłych. Ośrodek zrezygnuje także z opłat za psy. Udało się też ustalić mniejszą pierwszą zaliczkę (wcześniej w ofercie była to kwota ok. 11000 PLN czyli ok. 50%) w wysokości 30% kosztów pobytu i wyżywienia.

Link do strony ośrodka. Warto wejść w listę atrakcji, jakie są w cenie: http://orwbystre.com/

i moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/1008771642 ... LfbmJzGjAE#

Podsumowanie
Żeby było łatwiej ocenić oglądane ośrodki przyjąłem skalę od minus 1 do plus 1. Pełną tabele znajdziecie w załączniku.

Osobiście rekomenduję organizację X Zlotu w OWR Bystre. Tam nie mamy szansy się nudzić, zmarznąć w nocy, kombinować z organizacją poszczególnych punktów programu i Rajdu. Fakt, trzeba za to zapłacić ciut więcej niż w OW Nad Solinką. Myślę jednak że warto.

Jeśli kogoś zanudziłem – przepraszam, chciałem oddać atmosferę poszczególnych ośrodków i podejście ich właścicieli do frików (i ich wymagań) takich jak my.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
putek
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 603
Rejestracja: 2008-09-19, 22:33
VOLVO: V70 II
Silnik: 2.5 TDI
KW/KM/NM: 103/140/290
Rok: 2000
Był na spocie: 10
Przebieg: 0
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: putek » 2011-08-06, 08:29

no to już. OW Bystre i jedziemy z tym koksem ;)
Michał

Awatar użytkownika
kamyk1313
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2992
Rejestracja: 2008-01-21, 00:26
Imię: Lukasz
VOLVO: 945 211 Polar / V70 LPT
Silnik: B200FT+ / B5452T
KW/KM/NM: 170/193
Rok: 1997
Był na spocie: 78
Średnie spalanie: LPG/LPG
Przebieg: 223
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: kamyk1313 » 2011-08-06, 09:01

Bogdan... jest godzina 9.00 a mnie znowu chce się spać :mrgreen: żartowałem, super to przygotowałes, tak jak napisał putek, ja się skłaniam do "Bystre" Fakt, tani nie jest, ale jeżeli tak się podchodzi do klienta to i on musi za to zapłacić... Teren ze zdjęć wręcz super.
:569: apeluję do steptyków (że drogo i w ogóle luksusowo) musimy w ośrodku czuć się komfortowo, dla mnie ważna sprawa, że nie grozi mi zimno w nocy (jadę z dzieckiem), jedzenie dobre i "wielkie" wsparcie od właścicieli... mam nadzieję, że zdecydujemy się właśnie na ten ośrodek...

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-08-06, 09:06

kamyk1313 - powiem tak: ja w innym przypadku nawet nie będę chciał się brać za organizację :>
Po prostu nie wezmę odpowiedzialności skoro przeczuwam, że to nie są miejsca dla nas.

A tak poza tym to na razie tylko 22 osoby przesłały karty zgłoszeń, a 7 zapłaciło - więc jak tak dalej pójdzie to czarno to widzę :?
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
kamyk1313
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2992
Rejestracja: 2008-01-21, 00:26
Imię: Lukasz
VOLVO: 945 211 Polar / V70 LPT
Silnik: B200FT+ / B5452T
KW/KM/NM: 170/193
Rok: 1997
Był na spocie: 78
Średnie spalanie: LPG/LPG
Przebieg: 223
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: kamyk1313 » 2011-08-06, 09:10

fanvolvo_pl pisze:powiem tak: ja w innym przypadku nawet nie będę chciał się brać za organizację
oj coś bredzisz... :>
daj ludziom wrócić z urlopu, sprzedadzą butelki i będzie na zaliczkę... :mrgreen: Jak wrócę do Lbn to wyśle Ci pieniążek... na razie Pomorze ze mnie zdziera na każdym kroku :evil:

Awatar użytkownika
Gajoss
VO
VO
Posty: 246
Rejestracja: 2010-06-16, 14:59
VOLVO: V70 II
Silnik: D5244T
KW/KM/NM: 163KM
Rok: 2002
Był na spocie: 5
Średnie spalanie: umiarkowane
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Gajoss » 2011-08-06, 12:10

fanvolvo_pl, kawał dobrej roboty :)

potwierdza się - zwłaszcza w przypadku "Nad Solinką" - stara zasada, że jeśli w ofercie (tu: na stronie www) nie ma zdjęć, np. domków czy pokoi - najpewniej będą one wątpliwej jakości :>

moim zdaniem OW Bystre jest najlepszym rozwiązaniem. A cena? Myślę, że wyższy standard i spodziewany brak rozczarowań na miejscu wart jest dopłaty 67 zł od osoby.

Jestem za.
Tak, im zależy byś ty był konsument
Nie myślał - działał jak instrument
Bo konsument mówi, że je aby jeść
Więc pomyśl, czy jesz aby jeść?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _
www.tirynatory.pl

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Iwan » 2011-08-06, 13:41

fanvolvo_pl, super robota.

Zdecydowanie nie ma się co pakować w zimne domki i parkowanie aut po całej gminie Cisna i potem szarpanie się z miejscowymi niezadowolonymi, którym przyjdzie na myśl coś tam popaskudzić przy autach. Z góralami jeszcze nikt nie wygrał...

Ani pakować się w "socjalistyczny" model obsługi klienta, czy tumiwisizm obsługi, która zrobi 120 kiełbasek i po prostu wyda wszystkie, nie patrząc na to, że 24 osoby zjadły po 5 sztuk, a reszta musi się obejść smakiem...

U mnie ostatnie narady rodzinne i mam nadzieję, że wkrótce przyślę 4 zgłoszenia. Jako że dzieci mam do 4 lat, to rozumiem, że za nie nie płacę. W razie "w" dzieci nie przyjadą, a zamiast małżonki wezmę jakaś inną osobę towarzyszącą, mam nadzieję, że nie będziemy się trzymać nazwisk.

Ja na pewno się wybieram :)
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-08-06, 13:46

Iwan pisze:
U mnie ostatnie narady rodzinne i mam nadzieję, że wkrótce przyślę 4 zgłoszenia. Jako że dzieci mam do 4 lat, to rozumiem, że za nie nie płacę. W razie "w" dzieci nie przyjadą, a zamiast małżonki wezmę jakaś inną osobę towarzyszącą, mam nadzieję, że nie będziemy się trzymać nazwisk.
Dokładnie tak, dzieciaki do 4 roku życia nie płacą. Weź tylko pod uwagę to, że nie obdzielimy ich też osobnymi łóżkami i wyżerką. Więc przygotuj się na spanie wczwórkę na podwójnym łóżku :o
To jeśli będziemy mieli komplet czyli 160 osób, jeśli mniej - takich problemów nie będzie bo swobodnie będziemy obdzielać pokojami.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Iwan » 2011-08-06, 13:52

fanvolvo_pl pisze:Dokładnie tak, dzieciaki do 4 roku życia nie płacą. Weź tylko pod uwagę to, że nie obdzielimy ich też osobnymi łóżkami i wyżerką.
Starszy pośpi z nami, ostatecznie ja wyląduję na glebie na karimacie. Mniejszy ma łóżeczko turystyczne rozkładane.
Z wyżerką sobie poradzimy dla starszego, młodszemu wyżerkę Mama nosi ze sobą w dwóch zasobnikach :)
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Merve RBlock
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: Merve RBlock » 2011-08-06, 17:09

kamyk1313 pisze:
fanvolvo_pl pisze:powiem tak: ja w innym przypadku nawet nie będę chciał się brać za organizację
oj coś bredzisz... :>
daj ludziom wrócić z urlopu, sprzedadzą butelki i będzie na zaliczkę... :mrgreen: Jak wrócę do Lbn to wyśle Ci pieniążek... na razie Pomorze ze mnie zdziera na każdym kroku :evil:
No tak do końca to nie jestem o tym przekonany, niestety.

Znając Bogdana wszystko będzie dopięte na tzw "ostatni guzik" i tu wielki szacun, ale patrząc na koszty to nie jest chyba w zasięgu wszystkich.

Podliczyłem - w moim przypadku to 2 osoby dorosłe + syn 10 lat = 796 zł, jeśli doliczę opłatę zlotową za pierworodnego ( a to pewne bo przecież nie powiem małemu, że nie dostanie koszulki ) to suma wzrasta do 836 zł + 250 zł paliwo = 1100zł.

Tak więc Panowie, ja bym nie był takim optymistą :(

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-08-06, 19:22

Merve,
masz rację - można to tak pokazać i jest to argument.

Ale pomyśl, że za pobyt w Nad Solinką musiałbyś przy tym samym założeniu zapłacić 588,00 PLN + paliwo. Uważam, że za takie warunki i zagrożenia nie jest to gra warta świeczki. Jeśli ktos przejedzie w jedną stronę nie 200 a 400 lub więcej km to powinien mieć przynajmniej ciepłą wodę.

Z drugiej strony - w każdym ośrodku słyszałem to samo: "ceny nie spadną ale wzrosną bo muszą sobie odbić zmarnowany lipiec, gdy im ludzie rezygnowali bo non stop padało".

Ja ze swojej strony mogę obiecać, że będę się starał zminimalizować koszty i jeśli będzie tylko taka możliwość to zwrócić część opłaty zlotowej każdemu. W przypadku koszulek dla dzieci jest inny problem - nie wiem dlaczego ale dziecięca rozmiarówka jest droższa niż dla dorosłych :( Poza tym nie wiem czy wogóle będą dziecięce koszulki. Napisałem o takiej możliwości ale raczej dla dzieci w wieku bliżej 16-18 lat niż 10, bo one korzystają już z naszej normalnej rozmiarówki.
Prześpię się z tym tematem i wrócę do Was w poniedziałek - mam nadzieję - z nowymi wyliczeniami.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
paposki
VOLV
VOLV
Posty: 505
Rejestracja: 2011-05-07, 00:48
VOLVO: exV40/exS80/480ES/s80T6
Silnik: exB4184S2/exD5/B18FP/B6284T
KW/KM/NM: 122/163/102/272
Rok: 91
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: ile wleje,to spali
Przebieg: 37850
Lokalizacja: UK/SUFFOLK
Status: Offline

Re: Wybieramy Ośrodek

Post autor: paposki » 2011-08-07, 01:39

Sporo ludzi zadeklarowalo przyjazd.Jednak dopiero czas pokaze czy koszta odstrasza ... ;( Przyszlo mi na mysl,ze zloty ogolnopolskie mozna organizowac raz w roku.
Kryzys ,recesja,frank,inflacja.... :evil: koszt paliwa :evil:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - X Ogólnopolski Zlot”