Logowanie
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
pejot
PostNapisane: 2009-06-23, 11:24 
V
V

VOLVO: V50
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136
Rok: 2004
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Nr z parady volvo: 0
Witam,
Rozpoczynam ten temat, bo jedyne informacje na forum jakie znalazłem są dość stare i żyję nadzieją, że się coś zmieniło w tym temacie.
Czy mozna gdzieś w miarę blisko znaleźć sensowny serwis? Obecnie jadę do Autocentrum na Śląsk, no można jeszcze do Volvotechu we Wrocku.
mam przejechane 200kkm i czas na wymianę dwumasy ze sprzegłem, sworzni i tulei w zawieszeniu i innych rzeczy. Wiem, że można to zrobić w jakimś "normalnym" zakładzie, ale fajnie gdy ktoś ma doświadczenie i wie różne rzeczy np. to że dwumasę zmienia się z wysprzeglikiem i również z jakimiś zimeringami - tego "zwykły" warsztat nie wie.
A w Poznaniu mam do dyspozycji firmę Karlik.... szkoda gadać. Ostatnio wycenili mi całość na prawie 16 tys. zł (to samo w Autocentrum za jakieś 5-6 tys.). Poza tym co do fachowości u Karlika mam sporo zastrzerzeń. Pomijając stałe gadki gdy czegoś nie wiedzą : "on tak ma..." mają też twórców kosmicznych teorii np. "za wyząbkowanie opony może odpowiadać NIEORYGINALNA felga ??!!!" :) widocznie nieoryginalna jest "inaczej" okrągła :)
No a firma Perfekt.... Z czystm sumieniem nazywam ich naciągaczami i mataczami, po tym jak kwoty brutto okazały się kwotami netto (na legalu oszukują US), za wymianę halogenu chcieli ode mnie 7x150 zł - bo to się robi 7 roboczogodzin, albo jak to zawór ERG załozyli niby nowy za 20% mniej niż u Karlika, co było kłamstwem....

W każdym razie obecnie przeglądy robię u "normalnego" mechanika, ale wolałbym ważniejsze sprawy robić w jakimś serwisie nieautoryzowanym typu Volvotech lub autocentrum.

p.

ania_de
PostNapisane: 2009-06-23, 12:31 
VIP
VIP

Imię: Anna
VOLVO: 960
Silnik: 2.9
KW/KM/NM: 204
Rok: 1995
Był na spocie: 23
Nr z parady volvo: 154
Chyba będzie problem ze znalezieniem w Wlkp. takiego serwisu. My praktycznie wszystkie naprawy czy wymiany eksploatacyjne robimy w serwisie Bosch'a. Z jakiego rejonu Wlkp. jesteś :?:
BTW dlaczego nie było Ciebie jeszcze na żadnym spocie :?: :> :mrgreen:

BMW e30 325e (USA) '84 (w renowacji)
ex volvo 855 / 440 / 854 / V70tdi / V70 T5

pejot
PostNapisane: 2009-06-23, 14:12 
V
V

KW/KM/NM: 136
Rok: 2004
czyli nadal dramat.....
czynności serwisowe wykonuje mi znajmy mechanik, ale zdarza sie potrzeba czasami głębszej ingerencji... no i jadę na śląsk. Rozmawiałem z właścicielem Autocentrum i usługi oraz ceny mnie bardzo zaskoczyły "in plus". mam nadzieję, że się nie rozczaruję.

Jeśli chodzi o spot, to jakoś zawsze czasu brakuje. Zamierzam się już któryś miesiąc :)

jdr
PostNapisane: 2009-06-24, 08:05 
VO
VO

KW/KM/NM: 100/136/320
Rok: 2010
Ja robiłem piastę we wrocławskim volvotechu i jestem zadowolony.
Tak, o wyząbkowanych oponach też usłyszałem nawet macałem usilnie opony żeby się organoleptycznie przekonać co to tak na prawdę znaczy, ale nic nie wyczułem :)

MARCINKRZES2
PostNapisane: 2010-10-10, 01:59 
V
V

VOLVO: S60 D5
Silnik: 2,4 D5 163 HP
Rok: 2002
Jeżeli mogę polecić to korzystam z serwisu niezależnego LOGA SERWIS na kaczej 19 w Poznaniu. Kierownik i właściciel pracował u KARLIKA przez ok. 10 lat, zna się na rzeczy ale co najważniejsze nie naciąga, mówi jaka jest prawda, jak jest coś do naprawy do mówi, jak nie to mówi, że nie ma takiej potrzeby. Naprawdę polecam, każdy kto przyjedzie sam się o tym przekona. Ja już poleciłem dwóm swoim znajomym i dalej są znajomymi ;-)

Pozdrawiam,
Marcin.

Ostatnio edytowano 2010-10-10, 09:50 przez MARCINKRZES2, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]