instalacje gazowe do silniczków serii 400

Zablokowany
Awatar użytkownika
nckPOL
VO
VO
Posty: 201
Rejestracja: 2007-12-27, 11:06
VOLVO: 780 / 242 GT
Silnik: B200ET / B23E
KW/KM/NM: 155 / 140
Rok: 1987
Był na spocie: 2
Lokalizacja: Olsztyn/ Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: instalacje gazowe do silniczków serii 400

Post autor: nckPOL » 2009-03-18, 11:11

tak przejżałem całe forum i w sumie nie znalazłem konkretnych i zebranych w jednym miejscu informacji co do tego jaką instalacje najlepiej (i najopłacalniej) założyc do konkretnego modelu i silnika! może właściciele volvinek podzielą się z nami swoim doświadzceniem i obserwacjami. Proszę o podawanie typu silnika (poj. i moc) oraz spalanie, i ew. problemy.

aha i do wszystkich dla których "gaz to zło", nie potrzebujemy tu postów typu "najlepsza instalacja gazowa - żadna" :p

to może ja zacznę puerwsza volvina w rodzinie (340 mały OT ale od czegoś trzeba zacząc) 2.0 115 km najzwyklejsza instalacja I gen. było sporo problemów (strzelający przepływomierz i filtr powietrza) - nie polecam choc auto zrobiło na niej 100tys i jeździ do dziś

volvo 440 1.6i 83km II gen (bez sekwencji) niemal bezproblemowa (jak zwykle kwestia regulacji) auto zrobiło na niej 120tys. km i pewnie jeździło by dalej :p spalanie miasto od 12-13 litrów trasa 8,5-9,5 takze rewelacja (do wawy i z powrotem do Olsztna jeździłem za ok 70 zł :)

a interesuje mnie bardzo jaką instalację trzeba by założyc do 1.7 turbo ?? z doświadzczenie wiem że bez sekwencji będzie wiele problemów (nieszczęsny przepływomierz) ale IIgen czy III gen. z sekwencją ?? ktoś ma takie cudo zagazowane ??

robię rocznie po 35-40 tys. km więc instalacja zwraca mi sie w pół roku :D

Awatar użytkownika
rudywr
VIP
VIP
Posty: 2279
Rejestracja: 2006-05-08, 09:12
VOLVO: Inna Toyota Corolla/ex440/ex850
Silnik: 1.4 VVT-i/1.9TD/2.0
KW/KM/NM: 97
Rok: 2003
Był na spocie: 4
Średnie spalanie: 7.0
Przebieg: 190000
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline
Kontakt:

Re: instalacje gazowe do silniczków serii 400

Post autor: rudywr » 2009-03-18, 11:31

Z doświadczenia wiem, że tego typu ogólne tematy po paru postach giną śmiercią naturalną. Jeśli ktoś potrzebuje konkretów to i tak musi pokopać na forum aby dowiedzieć się więcej. Wierzę w Twoje dobre intencje zebrania wszystkiego w jedną całość ale nie tędy droga.
nckPOL pisze:a interesuje mnie bardzo jaką instalację trzeba by założyc do 1.7 turbo ??
Poruszyłeś tą kwestię w swoim temacie ( http://volvoforum.pl/topics63/inslacja- ... t22174.htm ). Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoja dotychczasowa instalacja podejdzie pod ten silnik to oczekuj na odpowiedź właśnie tam.

Zablokowany

Wróć do „LPG [Gaz płynny]”